Przedszkole „Wędrowniczki”

Zapraszamy dzieci do naszego Punktu Przedszkolnego zwłaszcza z regionów, Ursynów, Imielin, Kabaty oraz Stokłosy.

Dogodna lokalizacja Punktu Przedszkolnego, blisko stacji metra na Imielinie, pozwala też na wygodny dowóz dzieci z innych dzielnic w Warszawie.

Punkt Przedszkolny”WĘDROWNICZKI

Jest małym przedszkolem co pozwala nam na indywidualne traktowanie każdego dziecka. Stworzyliśmy prawdziwie domową, rodzinną atmosferę tak aby dzieci się dobrze bawiły, chętnie przychodziły, były radosne i uśmiechnięte. Do każdego dziecka podchodzimy indywidualnie, obserwując jego rozwój i zdolności na co dzień przez pedagogów i psychologa.

ZAPEWNIAMY fachową opiekę, wychowanie, uczenie się oraz dobrą zabawę.

Do dyspozycji maluchów są:

• dwie sale zabawowe, wyposażone w wiele zabawek,

• kącik czytelniczy

• sala gimnastyczna, wyposażona w sprzęt rehabilitacyjny i sportowy,

• sala edukacyjna wyposażona w pomoce naukowe oraz sprzęt elektroniczny (tv, radio-cd, komputer)

• 2 jadalnie,

• łazienki (oddzielne dla chłopców i dziewczynek) dostosowane dla przedszkolaków

• szatnia

• plac zabaw

Oferujemy naszym podopiecznym catering – cztery posiłki dziennie oraz nielimitowane dokładki w zależności od potrzeb i apetytu dzieci.

Cała powierzchnia wynosi 137m2 oraz plac zabaw przylegający do Punktu Przedszkolnego. Oferujemy naszym podopiecznym cztery posiłki dziennie oraz nielimitowane dokładki w zależności od potrzeb i apetytu dzieci. Nasze maluchy odpoczywają leżakując lub słuchając muzyki relaksacyjnej.

Punkt Przedszkolny”WĘDROWNICZKI

• umożliwia wszechstronny rozwój w bezpiecznych warunkach,
  • daje szansę indywidualnego rozwoju dzieci,
  • stara się nauczyć je nawiązywania kontaktów z rówieśnikami, akceptacji i życzliwości, kładąc jednocześnie nacisk na indywidualny rozwój każdego z nich,
  • stwarza warunki do prezentowania uzdolnień i rozwijania umiejętności,
  • uczy radości z odnoszonych sukcesów, jak i radzenia sobie z porażkami,
  • wspomaga umiejętność kreatywnego myślenia jedyną właściwą drogą – poprzez aktywne działanie, eksperymentowanie i tworzenie,
  • wspiera rodziców dzieci we wspaniałym, ale momentami trudnym procesie, jakim jest wychowanie dziecka.

Punkt Przedszkolny”WĘDROWNICZKI” zapewni Państwa pociechom:

• przyjazną atmosferę i troskliwa opiekę,
  • wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, pracującą z powołaniem i oddaniem
  • naukę języka angielskiego,
  • szeroki wachlarz zajęć (rytmika, taniec, zajęcia sportowe , gimnastyka korekcyjna, muzyka, warsztaty plastyczne i artystyczne, mini robótki- zajęcia techniczne, fotografia okiem przedszkolaka, zajęcia z logopedą, kuchcikowanie, rysowane bajeczki, solanki, warsztaty komputerowe, wzory i obrazki, słuchowisko, koło recytatorskie, klub małego czytelnika i wiele innych manualnych zajęć.

• współpracę z psychologiem,
  • gry i zabawy na świeżym powietrzu,
  • inne atrakcje takie jak: teatrzyki, koncerty, wystawy plastyczne i fotograficzne, spotkania z osobami medialnymi – artystami, aktorami, piosenkarzami, tancerzami oraz ludźmi wykonującymi różne zawody.

WIZJA – PRZEDSZKOLE JEST MIEJSCEM DOBREJ ZABAWY, MĄDROŚCIĄ, SZCZĘŚCIEM, RADOŚCIĄ

Naszym największym dobrem jest dobro dziecka, przygotowujemy je do odnoszenia sukcesów i radzenia sobie z trudnościami. Stwarzamy każdemu dziecku szansę rozwoju na miarę jego możliwości. Pragniemy w każdym dziecku rozbudzać ciekawość świata i ludzi, spostrzegawczość i wrażliwość. Chcemy wychować dziecko z bogatą wyobraźnią twórczą , zdolne do spontanicznej ekspresji własnych uczuć i myśli, otwarte na pomysły i inspiracje płynące od innych osób oraz gotowe szukać nowych, lepszych i oryginalnych rozwiązań.

MISJA

Przedszkole:

• przyzwyczaja do odpowiedzialności za własne bezpieczeństwo i bezpieczeństwo innych
  • Jest otwarte na potrzeby dzieci i rodziców
  • Stwarza przyjazną, domową atmosferę oraz zapewnia optymalne warunki do rozwijania osobowości dzieci, zaspokaja potrzeby dzieci, wspiera w rozwijaniu zdolności i zainteresowań
  • Stwarza atmosferę akceptacji, wzajemnego zaufania i bezpieczeństwa, w której dziecko bawi się, uczy, nabywa umiejętności rozwijając swoją osobowość i aktywność wobec siebie i innych ludzi i otaczającego je środowiska
  • Kształtuje i rozwija postawy twórcze swoich wychowanków, stosuje metody aktywne i techniki rozwijania zdolności twórczego myślenia
  • Wykorzystuje naturalną potrzebę działania dzieci stwarzając takie sytuacje, które wyzwolą u niego przeżycia i skłonią do kreatywnego ich wyrażania
  • Uczy tolerancji, akceptacji i poszanowania odmienności każdego człowieka
  • Umożliwia wyrównywanie szans edukacyjnych wszystkim dzieciom oraz uwzględnia potrzeby środowiska
  • Wychowuje dziecko aktywne, wrażliwe, samodzielne i radzące sobie z problemami
  • Otwarte jest na propozycje rodziców, ich udział w życiu przedszkola-partnerska współpraca z rodziną dziecka
  • Podąża za indywidualnym tempem rozwoju dziecka, respektuje jego potrzeby, wspiera w dążeniu do samodzielności i niezależności
  • Stwarza warunki do pracy na komputerze, wspomagając naukę czytania i pisania, rozwijając sprawność umysłową i manualną
  • Wyposaża dzieci w wiedzę i umiejętności niezbędne do powodzenia w nauce szkolnej
  • Oferuje pomoc psychologiczną i logopedyczną.

Zapisz do przedszkola

WydarzenieData